Atyp 3+KK s garáží

Zpět na domy

Užitná plocha: 156m2

Zastavěná plocha: 184m2

Dispozice: 3+KK

Garáž: ano

1. patro / přízemí
Obývací pokoj 41,70 m²
Pokoj 12,73 m²
Chodba 6,94 m²
WC 1,66 m²
Koupelna 9,32 m²
Technická místnost 9,21 m²
Komora 12,94 m²
Garáž 30,99 m²
Šatna 11,43 m²
Ložnice 12,99 m²
Vchod 6,90 m²
Užitná plocha celkem 156,82 m²

Popis domu

Atyp

Stavba tohoto rodinného domu vychází z individuálního požadavku klienta na moderní rodinný dům s maximální úsporou finančních prostředků vynaložených na provoz domu.

Dům se skládá ze dvou obdélníků, kde je každý obdélník zastřešen pultovou střechou. Dalším obytným prostorem obzvláště v letních měsících je velká zastřešená terasa. Zastřešení této terasy nejenže umožňuje její využití i v letních deštivých dnech a také zastiňuje velké prosklené plochy obývacího pokoje a brání přehřívání interiéru slunečními paprsky, ale také výborně slouží k umístění fotovoltaických panelů, jejichž energie je využívána na provoz domu a k pohonu rekuperační jednotky, která dům nejen vyhřívá v chladných dnech, ale také ochlazuje ve dnech horkých. Dům je ideálně orientován ke světovým stranám.Obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem je směrován na jihozápad a tak je slunce přítomno v domě po celý den.

Obytná část domu má dispozici 3+kk, s šatnou. Velkoryse pojaté zádveří domu se spoustou úložných prostor je maximálně využito. Hlavní obývací částí domu je multifunkční prostor, kde se nenásilně spojuje obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Velmi užitečnou místností je prostorná technická místnost, zde je mimo jiné umístěna již zmíněná rekuperační jednotka, která zabezpečuje rozvod čerstvého vzduchu po celém domě. Hned vedle obývacího pokoje nalezneme velkou pracovnu, pro paní domu. Koupelna domu je vybavena prostorným sprchovým koutem, druhým WC a bidetem. K ložnici je připojena velmi prostorná šatna.

Technická část domu je tvořena prostornou garáží s dílnou, na kterou navazuje hobby místnost, kde je možno skladovat veškerou zahradní techniku.

Tento dům je vzorovou ukázkou moderní stavby, která svým obyvatelům poskytuje dostatek prostoru pro kvalitní bydlení s velkorysým pojetím úložných prostor.